Aktualności

Dzień dziecka

Z okazji dnia dziecka, w naszej szkole był to dzień wolny od lekcji. O godzinie 9.00 uczniowie klas I-III, IV-VII i gimnazjum zebrali się na boisku szkolnym, gdzie brali udział w wielu konkurencjach. Każda klasa konkurowała przeciwnej klasie, wraz ze swoimi wychowawcami w przeciąganiu liny, przelewaniu wody do wiadra, skakaniu w workach i po pieńkach. Konkurencje przebywały pod czujnym okiem naszych wuefistów. Po zawodach nadszedł czas na poczęstunek, każda klasa mogła wziąć ciepłą kiełbaskę z grilla i pyszny kompot. W ten upalny dzień nie mogło również zabraknąć lodów. Wszystkim dzieciom życzymy wszystkiego najlepszego!

 

dzie_dziecka

Dzień języków

Dnia 17.05.2018r. w naszej szkole odbył się apel pod hasłem ,,Dzień Języków Obcych’’. Uczniowie kl. V , VI , VII I III gimnazjum: zaprezentowali swoje umiejętności językowe na forum społeczności szkolnej. Młodzi ludzie swobodnie i bezbłędnie posługiwali się językiem angielskim w improwizowanych sytuacjach życiowych. Konwersje prowadzone przez uczniów w restauracji , na stacji kolejowej , na ulicy prowadzone buły ma bardzo wysokim poziomie. Ukoronowaniem apelu był występ uczennic z VII wykonywujących z lekkością i wdziękiem piosenkę w języku angielskim. Uczniowie tym apelem udowodnili znaną prawdę i ,,Znajomość języków obcych otwiera nam okno na świat’’ ,,Dzień Języków obcych’’ przygotowały p. mgr H.Czuchran  i p .mgr K.Godlewska.

IMG_20180517_092431_HDR

IMG_20180517_093817_HDR

 

IMG_20180517_094143_HDR

 

 

Podwórko Nivea

podwrko_nivea

Dzień Patrona szkoły

 

                                                         ARMIA KRAJOWA- PATRON NASZEJ SZKOŁY

     Dnia 27 kwietnia 2018 roku nasza szkoła im. Armii Krajowej obchodziła   święto-  Patrona Szkoły. Po części  oficjalnej odbył się konkurs historyczny pod przewodnictwem ks. Łukasza Redosza. Brali w nim  udział uczniowie nie tylko z naszej szkoły. Swoją wiedzą zachwycili jurorów , uczniów i nauczycieli. Nie mogło zabraknąć naszych młodych artystów. Na występ Skowronków wszyscy patrzyli z zaciekawieniem. W akademii brał udział również chór szkolny wraz ze swoimi solistami, śpiewając patriotyczne pieśni. Po występach wybrani uczniowie udali się przed szkołę, aby złożyć kwiaty  pod tablicą  Armii Krajowej w naszej szkole.

IMG_1747

IMG_1720

IMG_1794

IMG_1778

 

 

Rocznica Śmierci Papieża

Rocznica Śmierci Papieża
     Z okazji 13 rocznicy śmierci Św. Jana Pawła II w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Podczas uroczystości uczniowie recytowali wiersze, wspominali życiorys Papieża oraz jego pontyfikat. Śpiewano pieśni lubiane przez Karola Wojtyłę, między innymi "Barka".
Po występie pani dyrektor wraz z siostrą wręczyły dyplomy za konkurs plastyczny o tematyce religijnej. Następnie uczniowie udali się pod pomnik Jana Pawła II, aby złożyć kwiaty, odmówić dziesiątek różańca w intencji uczniów i pracowników szkoły. Spod pomnika uczniowie udali się do swoich domów.

aparat_1016

Podkategorie

Thursday the 19th. Copyright ©2013, Krzysztof Kozłowski